Dua Lipa në lidhje dashurie me Jack Harlow?

By

Në një kthesë shokuese, rezulton se shkrimi i një kënge për dikë mund të jetë në fakt një mënyrë e mirë për t’u lidhur me të.

Page Six mëson se Dua Lipa është në lidhje me reperin Jack Harlow – albumi i fundit i të cilit përmban një përshëndetje për yllin britaniko-shqiptar të titulluar, siç duhet, “Dua Lipa”.

Harlow ka thënë se përpara se albumi të dilte në maj, ai e thirri Lipën në FaceTime për të marrë bekimin e saj. Dhe, dhe se ndërsa ai mori një përgjigje disi të sikletshme, ajo i dha kokën.

Por duket se pasi u takua personalisht me yllin simpatik të repit në mëngjesin e Variety Hitmakers në Los Angeles në nëntor, ajo është bërë mjaft e mahnitur me reperin simpatik dhe na thuhet se ata kanë qenë në “komunikim të vazhdueshëm” që atëherë.

Ndërkohë, sipas një burimi, “ai ishte shumë i interesuar për të dhe do ta ndiqte fort [romancën]”.

Insajderët thonë se ai madje fluturoi në New York City për t’u takuar me të pas paraqitjes së saj në Z100 Jingle Ball të premten.

Dhe spiunët e Page Six thonë se të dy u panë duke mbërritur veçmas në një restorant në Distriktin Meatpacking për drekë ditën tjetër.

Gjithashtu është thënë se ata dukej se po përpiqeshin të mos shiheshin, por rrëshqitën në një hyrje private dhe më vonë u panë duke u larguar nga restoranti veçmas. 

Sipas burimit pranë Harlow, “ai do të bëjë më të mirën, pasi ka qenë gjithmonë një fans i saj”.

Ose siç shprehet ai në këngë, “Dua Lipa, po përpiqem të bëj më shumë me të sesa të bëj një film”.

 

 

Artikuj të ngjashëm