Dua Lipa na transportoi në të 80-tat me mini fustanin e saj vjollcë

By

Stili i veshjes me të cilin Dua Lipa shfaqet në koncertet e saj është një nga komponentet e rëndësishëm pse ajo sot është një yll botëtor. Kjo vajzë kurrë nuk gabon!

Këngëtarja kryesoi një shfaqje në Primavera Sound, festivali më i mirë muzikor i Barcelonës, dhe ju e dini se ajo zgjodhi një veshje të lezetshme për turmat masive.

Dua Lipa kishte veshur një korse ngjyrë vjollce të ndritur me një mbulesë të veshur me byrynxhyk me thumba që shërbeu si minifund dhe mbulesë për ta transformuar kostumin në një fustan.

Choker-i i saj i përshtatshëm ishte bërë nga i njëjti byrynxhyk vjollcë. Ndërsa ju mund të mendoni se chokers dhe ngjyrat e ndezura janë vetëm stilet e fillimit të viteve 2000, shumë nga stilet tuaja të preferuara Y2K bazohen në të vërtetë në modën e viteve ’80, sepse tendencat kthehen çdo 15-20 vjet. /Prive.al

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Artikuj të ngjashëm