Dua Lipa do të debutojë si aktore në filmin më në zë të 2023-tës

By

Dua Lipa i është bashkuar kastit të Barbie si një sirenë me flokë blu. Historia në ekranin e madh të Greta Gerwig, e bazuar në lodrat Mattel, luan Margot Robbie dhe Gosling, me Issa Rae, Simu Liu, Michael Cera dhe Kate McKinnon diku tjetër në kastë. Helen Mirren është transmetuesja e filmit.

Dua Lipa as Barbie

Në vitin 2021, Dua Lipa njoftoi se do të bënte debutimin e saj në aktrim në thrillerin spiun Argylle, i cili ende nuk është publikuar.

Që kur publikoi Future Nostalgia dhe shoqëruesin e saj remix në vitin 2020, këngëtarja ka bashkëpunuar për materiale të reja me Megan Thee Stallion dhe Calvin Harris. Vitin e kaluar, ajo u emërua si ambasadore nderi e Kosovës nga presidenti i vendit./Prive.al

Artikuj të ngjashëm