Dua Lipa bën histori me miliarda klikime, Katy Perry ka një koment për të!

By

Dua Lipa ka bërë historinë si e para artiste e re vajzë, që ka arritur shifra marramendëse klikimeh në Youtube.

Këngëtarja ka bërë 1 miliard klikime në kanalin e saj në këtë platformë videosh, në këngën “New Rules’.

Ky rekord i saji vjen menjëherë pasi performoi suksesshëm në njërin prej emisioneve më të ndjekura amerikane, “Ellen Show”, me nikoqire Ellen Degeneres.

Dua ka ndarë me ndjekësit e saj në rrjete sociale këtë lajm, ndërsa në mesin e urimeve dhe komenteve, është edhe ai i këngëtares Katy Perry.

“Rrokullisi ato thirrje”, i ka shkruar Katy, në një imazh që Dua ka ndarë nga fëmijëria e saj, e ku bëhet kinse lajmin për miliarda klikime ia dhanë përmes telefonit. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm