A do i rikthehet skenës muzikore Britney Spears?

By

Britney Spears “dëshiron të bëjë muzikë dhe të performojë përsëri”, por “nuk është prioriteti i saj kryesor tani dhe nuk ka qenë për një kohë”, tha një burim ekskluzivisht për Page Six, në të njëjtën ditë që ajo fitoi lirinë.

“Nuk ka qenë asnjëherë qëllimi i saj që të largohet krejtësisht nga karriera e saj. Njerëzit përreth Britney-t folën për të dhe thanë se ajo po tërhiqej, por nuk është ashtu”.

“E vetmja gjë që ajo ka thënë është se nuk do të punonte më nën kontrollin e babait të saj, por tani që ai është jashtë si kujdestari i saj, ajo është e gatshme dhe madje e emocionuar t’i kthehet asaj një ditë”.

Mes betejës së vazhdueshme të Spears për t’i dhënë fund konservatorit, ka pasur shumë zhurmë nëse ikona e popit 39-vjeçare do të kthehej ndonjëherë në karrierën e saj muzikore.

Ajo ka qenë në një “pauzë pune të pacaktuar” që nga janari i vitit 2019, gjatë së cilës u shtrua në një institucion të shëndetit mendor.

Në atë kohë u zbulua se albumi i saj i ri dhe rezidenca e dytë e planifikuar në Vegas, “Britney: Domination”, do të shtyheshin deri në njoftimin e mëtejshëm si rezultat i ndërprerjes.

Në korrik, menaxheri i gjatë i Spears, Larry Rudolph, dha dorëheqjen, duke pretenduar se këngëtarja “Overprotected” kishte plane të “tërhiqej zyrtarisht”.

Jamie Spears dhe konservatorët e tjerë të Britney kanë kontrolluar të gjitha punët e saj të biznesit që nga viti 2008.

TMZ raportoi më herët të premten se Spears tani dëshiron të kthehet në studio, por ende nuk ka zgjedhur producentë për të punuar me të.

“Sam e inkurajon Britneyn gjatë gjithë kohës që të bëjë muzikë të re, ai thjesht e di se asaj i pëlqen të performojë dhe dëshiron ta shohë të lumtur. Kur Britney “kthehet” ajo dëshiron që të jetë sipas kushteve të saj – diçka që nuk ka mundur ta bëjë për gati 14 vjet.”

Të premten, gjyqtarja e Gjykatës së Lartë të Los Anxhelosit, Brenda Penny, vendosi se Spears tani është në gjendje të ketë kontrollin e pasurisë së saj prej 60 milionë dollarësh dhe rrethanat që çuan në marrëveshjen ligjore kufizuese në vitin 2008 nuk zbatohen më.

Artikuj të ngjashëm