Drake ndërpret koncertin, një fans bie nga ballkoni

By

Koncerti i dytë i Drake për SiriusXM në Teatrin Apollo të Harlemit të dielën u ndërpre pasi një fans ra nga ballkoni i ndërmjetëm i lokalit në audiencën më poshtë.

Sipas Insider dhe raporteve të tjera, incidenti ndodhi rreth 90 minuta pas shfaqjes, vetëm pasi 21 Savage iu bashkua Drake në skenë për të performuar këngë nga albumi i tyre bashkëpunues. Përpara se të fillonin të performonin, një burrë ra nga kati i dytë në gropën e orkestrës, duke shkëputur një pjesë të ndriçimit të lokalit.

Një anëtar i ekuipazhit doli në skenë dhe u kërkoi reperëve të vononin shfaqjen. “Vetëm duhet të sigurohemi që dikush është mirë,” i tha Drake audiencës. Koncerti u ndal për rreth 15 minuta, ndërsa sigurimi dhe stafi tjetër i lokalit u panë duke trajtuar burrin dhe duke hequr platformën e dëmtuar të ndriçimit.

Një folës më pas tha se askush nuk ishte lënduar në incident, gjë që u konfirmua për Variety nga një përfaqësues i Apollo të hënën.

“Të gjithë janë absolutisht në rregull,” tha spikeri në P.A të vendit të ngjarjes. “Ata janë duke u kontrolluar. Askush nuk është i lënduar. Por kam lajme edhe më të mira për ju: Jemi në Apollo, kështu që shfaqja duhet të vazhdojë.” /Prive.alArtikuj të ngjashëm