Dita e sotme sjell fat në dashuri për këto tri shenja

By

Afërdita rikthehet pas një procesi të gjatë retrograde sot, dhe kur Venusi është në qytet, po ashtu edhe dashuria. Po shikojmë një ditë me surpriza të dashura, pasi 2 shtatori 2023 sjell një sezon të ri romance për tre shenja të zodiakut me fat.

Ne jemi ende duke punuar me energjinë e Hënës së Dashit, e cila vetëm mund të na sjellë dobi. Sot ndihemi më të sigurt se sa që nga qershori. Sikur na është hequr një ngarkesë nga supet dhe në njëfarë mënyre na është hequr. Afërdita ishte në retrograde dhe tani … ajo është kthyer. Mund të presim me padurim rikthimin e jetës sonë romantike.

Ajo që mund të përjetojmë në këtë ditë është një ndryshim i zemrës ose një ndryshim në personin që duam. Ne mund të kemi qenë në prag të dëshpërimit kur bëhet fjalë për këtë person, por ne duhet t’i japim vetes një gjë: mos hiqni dorë kurrë prej tyre. Mund të kishim menduar se kjo marrëdhënie do të ishte më e vështirë për t’u përballur nga sa mund të kishim dashur, por nuk u dorëzuam kurrë.

Gjatë Venusit direkt, gjatë një Hëne të Dashit, ne shohim qëndrueshmërinë dhe qëndrueshmërinë tonë të shpërblehen. Ne do të ndihemi mirë me veten sepse jemi të fortë dhe të vendosur. Kjo na shton besimin në ditët në vijim.

Më 2 shtator 2023, tre shenja të zodiakut do të shohin sesi çdo moment i jetës së tyre romantike ka qenë edhe provë edhe fitore. Mund edhe të bërtasim ‘hora’ deri në fund të ditës, pasi ajo ndjenjë lehtësimi është e përhapur. Ne vërtet e kaluam stuhinë dhe ja ku jemi, gati të shkruajmë një kapitull tjetër të shkëlqyer në librin e dashurisë sonë. Këto tre shenja të zodiakut do ta fillojnë atë kapitull sot, 3 shtator 2023.

Horoskopët e dashurisë janë më me fat për tre shenjat e zodiakut më 3 shtator 2023:
1. Gaforrja

(21 qershor – 22 korrik)

2 shtatori 2023 rikthen rendin në një marrëdhënie që ju u përpoqët shumë për ta mbajtur, por mendonit se mund të humbisni betejën me të. Do të zbuloni se me Venusin që lëviz në lëvizje të drejtpërdrejtë, gjendja e jetës suaj të dashurisë do të kthehet në modën e saj të rregullt. Partneri juaj romantik do të duket më i qetë, duke ju qetësuar menjëherë. Çfarëdo tensioni mes jush gjatë javëve të fundit po shkrihet sikur të mos kishte ndonjë rëndësi të vërtetë.

Nëse do të kishte mësime për të mësuar, atëherë ju i keni mësuar ato. Megjithatë, ju mund të dini një gjë: tensioni nuk ju pengoi kurrë. Ju e ndjetë atë dhe partneri juaj po ashtu, por asnjëri prej jush nuk dha shpirt. Ju të dy e dinit se ishte një fazë kalimtare dhe se do t’i kthenit të gjitha në një moment së shpejti. Epo, 2 shtatori 2023 e sjell atë ditë. Mirë se vjen përsëri në dashuri, Gaforre.

2. Luani

(23 korrik – 22 gusht)

Kanë ikur ditët kur i thoni vetes se asgjë nuk është e gabuar dhe ju jeni një mjeshtër i dashurisë dhe romancës. Ju i keni parë uljet dhe ngritjet tuaja dhe keni kuptuar se edhe pse jeni një ‘yll’, ju jeni njësoj si ne të tjerët, një person që dëshiron të dashurohet dhe dëshiron të dashurojë një person tjetër.

Gjatë kthimit të Venusit më 2 shtator 2023, do të mbani mend se gjithçka është e drejtë në dashuri dhe luftë. Me këtë njohuri, do ta dini se mund t’i ktheheni dashurisë tuaj në të njëjtën mënyrë që Afërdita kthehet në lëvizjen e saj të drejtpërdrejtë. Kjo është për ty, Leo; ju i detyroheni partnerit tuaj një shans për të luftuar, kështu që sillni dashurinë, pasionin … kthejeni veten nga ai vend i stresuar dhe kërkoni dashurinë që ka qenë gjithmonë e juaja. Jetoje jetën tënde, Leo. Shijoje jetën.

3. Shigjetari

(22 nëntor – 21 dhjetor)

Më 2 shtator 2023, do të shihni qartë se ku keni gabuar dhe se si sot ju lejon të falni veten. Uau, kjo nuk është një ditë e zakonshme për ju, dhe ndërsa stacionet e Venusit drejtojnë në këtë kohë, ju do ta vendosni veten drejt. Në një moment faljeje të vërtetë, ju do të çliroheni njëkohësisht, duke hapur portat që gjithë dashuria në jetën tuaj të derdhet lirshëm drejt jush.

Ju nuk jeni më në rrugën tuaj. Mbrojtjet tuaja janë dobësuar dhe zhdukur sepse falja juaj për veten ju ka bërë të kuptoni se nuk keni më nevojë për to. Ndiheni të gjallë dhe magnetik sikur gjithçka që mund të tërhiqni te vetja është mirësia dhe këtë do ta bëni shumë mirë sot. Sot është dita kur dikush shumë, shumë i veçantë ju afrohet. Qëndroni të hapur. Besoni në veten tuaj, Shigjetar.

Artikuj të ngjashëm