Dita e gënjeshtrës: Këngëtari bënë shakanë më të pa kripë

By

Për shumicën e njerëzve, koronavirusi nuk është çështje për të qeshur. Por ylli Korean i njohur si Jaejoong i grupit K-pop JYJ vendosi të bëjë një shaka pa kripë për 1 Prillin.

The singer-actor known as Jaejoong deactivated his Instagram account after falsely claiming to have the coronavirus.

Në llogarinë e tij në Instagram ai pretendoi se kishte kontraktuar virusin duke shqetësuar kështu miliona fansa që e ndiqnin dhe shumë njerëz që e kishin takuar.

Mediat sociale shpëethyen si shenjë mbështetjeje për artistin dhe lajmi doli gjithandej, duke marrë parasysh që artisti është një figurë tejet e famshme në vend.

Pastaj, ai rrëfeu për shakanë në më pak se një orë më vonë. Mbështetja e fansave të tij u zëvendësua shpejt me zemërim të madh.

Disa orë pas përmbytjes me kritika nga miliona njerëz, ai çaktivizoi llogarinë.

Burimi: New York Times

Artikuj të ngjashëm