Dalja e fundit e Cardi B ndezi meme në mediat sociale

By

Nuk është e lehtë të jesh e gjelbër.

Cardi B gjatë daljes në Paris, tronditi rrjetin me një pamje të çuditshme e veshur në të gjelbër të ndritshme, dhe bëri të gjithë fansat të flisnin për të në mediat sociale.

Nuk është për t’u habitur, pamja e fundit e Cardi -t në Paris tërhoqi menjëherë krahasime me gjithçka, nga perimet tek bimët deri tek Kermit Frog në mediat sociale.

Disa përdorues të Twitter bënë shaka se ansambli i saj ngjante me atë të lulediellit Will Smith që kishte veshur dikur në një episod të “The Fresh Prince of Bel-Air”, ndërsa të tjerët thanë se u kujtonte atyre Dipsy nga “Teletubbies”.

“Ajo ishte e lezetshme gjithmonë, por që dukej si një veshje Teletubbies,” shkroi një përdorues pasi pa Cardi.

“Dikush. Ju lutem fotografojeni atë nga fëmija në Teletubbies,” shkroi një tjetër.

Të gjithë sytë ishin te reperja teksa doli në këtë look të modës së lartë të dielën.

Në komentet më të ashpra, një person argumentoi se Cardi po jepte ndjenja “Baby Bop” (nga “Barney & Friends”) ndërsa një tjetër tha se ajo dukej si një “Booger jeshile”.

Fatmirësisht për Cardi, komentet nuk ishin të gjitha të këqija në internet. Shumë nga fansat e saj thanë se po gërmonin pamjen pavarësisht se ishte një nga zgjedhjet e saj më të çuditshme të modës.

“Nuk mund të jesh serioz – shiko detajet e modës #CardiB – madhështia më e bukur!” shkroi një fans.

Cardi ka qenë e zënë, në disa ngjarje të javës së Modës në Paris gjatë ditëve të fundit, së bashku me burrin e saj, Offset.

Pamja njëngjyrëshe e së dielës ishte padyshim një ndryshim drastik nga pamjet e saj të mëparshme në Paris, si pendë e kuqe e ndezur dhe veshje me xixëllona që veshi në fund të shtatorit.

Artikuj të ngjashëm