Dafina Zeqiri performon në festivalin gjigant ku performoi edhe Dua Lipa

By

Me 30 qershor, Dua Lipa performoi në festivalin Roskilde para më shumë se 100 mijë personave.

E me 2 korrik, po në këtë festival si performuese është renditur edhe Dafina Zeqiri në mesin e artistëve si The Strokes, St. Vincent, Haim, Ashnniko.

Festivali Roskilde është një festival muzikor danez që mbahet çdo vit në jug të Roskilde. Është një nga festivalet më të mëdha të muzikës në Evropë dhe më i madhi në vendet nordike. Është krijuar në vitin 1971 nga dy gjimnazistë dhe një promotor. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm