Çmim marramendës, ja sa shiten këto tri veshje të Princeshës Diana

By

Princesha Diana e Britanisë së Madhe, kishte veshjet më ikonike në histori – dhe tri nga veshjet e saja sapo u shiten për mbi 200 mijë funte në një ankand, në një çmim tri herë më të lartë se sa që pritej.

princess diana

Tri modele veshjesh të cilat ajo i kishte përdorur në të 80tat, janë shitur në një ankand në Londër për një koleksionues të apasionuar për saktësisht 260 mijë funte.

princess diana

Veshjet që u shitën, ishin prodhuar specifikisht për Dianën ndërsa ajo i kishte veshur në raste shumë të veçanta për të dhe shtetin që e përfaqësonte. /Prive.al

princess diana

Artikuj të ngjashëm