Çifti i famshëm i telenovelave i jep fund martesës 20 vjeçare

By

Elizabeth Gutiérrez dhe William Levy, i kanë dhënë fund marrëdhënies së tyre dhe këtë herë nuk ka kthim prapa.

Aktorja 45-vjeçare meksikane dhe aktori 43-vjeçar kuban kanë qenë nën një vëzhgim intensiv që nga fillimi i vitit, me thashethemet që po qarkullojnë rreth marrëdhënies së tyre që po godet ujërat.

Duke treguar forcën dhe guximin e saj, Elizabeth dha një intervistë ku flet hapur për herë të parë për babanë e fëmijëve të saj, Kailey (14) dhe Christopher (18), me të cilët është ndarë këto dy muajt e fundit.

Gjatë gjithë 20 viteve të tyre së bashku, Elizabeth rrëfen se ajo e ka derdhur zemrën dhe shpirtin e saj për ta dashuruar aktorin e Karaibeve, edhe pse marrëdhënia e saj me Levy-n përballej me sfida të vazhdueshme: thashethemet për tradhti, paparacët që i përndjeknin pa pushim, tendosja e shtyrjes së karrierës së saj për të rritur fëmijët e tyre dhe detyrën sfiduese për të lundruar në të gjitha, sepse ata duhej të “paguanin atë çmim” si figura publike.

Nga fundi i vitit të kaluar, dukej sikur gjërat ishin në ngritje për marrëdhënien e tyre. Në një lëvizje të pazakontë për ta, ata të dy dolën në rrjetet sociale gjatë një udhëtimi familjar në Spanjë për të deklaruar dashurinë e tyre me zë të lartë dhe krenar. Por doli të ishte një shpresë e rreme, duke sinjalizuar fillimin e fundit. Në realitet, ata të dy po bënin një përpjekje të fundit për të rindezur flakën e dashurisë.

Ndërsa nuk është penduar, Elizabeth e deklaroi këtë si ndarjen e saj përfundimtare nga William në këtë intervistë ekskluzive të sinqertë dhe emocionale për HOLA! në të cilën ajo shprehu disa nga arsyet që e shtynë të mbyllte këtë kapitull me yllin e njohur të telenovelës, me të cilin ndanë rrugët.

Vendimi i saj i vendosur nuk ka qenë i lehtë, dhe përtej hyrjes në atë diskurs të përpjekjes për të frymëzuar dhe fuqizuar gratë e tjera me shembullin e saj, ajo e di se vendosmëria e saj për të mbyllur këtë kapitull të jetës së saj është kryesisht një premtim për veten për të filluar një të ri dhe fokusohet në të ardhmen e saj dhe mirëqenien e fëmijëve të saj.

Artikuj të ngjashëm