Chris Rock bëri deklaratë shokuese pas infektimit me COVID-19

By

Komediani amerikan Chris Rock kishte probleme shëndetësore pasi rezultoi pozitiv me COVID-19 muajin e kaluar.

“Unë jam kthyer nga të vdekurit! Unë kisha COVID. Unë kisha nënën -mbret COVID”, tha ai me shaka.

Në shtator, Rock u bëri thirrje fansave të tij që të “vaksinoheshin” pasi ishte testuar pozitiv me virus. “Më besoni, ju nuk e doni këtë,” shkroi ai në Twitter.

Por në shfaqjen e tij të fundit ‘Glasper’, ai ishte në gjendje të qeshte përsëri, dhe madje gjeti humor për të treguar përvojën e tij COVID-19.

“Nuk ishte aq e vështirë sa të qenit i zi, por ishte afër … Kjo është arsyeja pse të gjithë po përpiqen ta shmangin atë,” tha Rock.

Artikuj të ngjashëm