Chris Noth është ‘në gjendje të rëndë’ pas thashethemeve të fundit për të

By

Miqtë e Chris Noth janë të shqetësuar për të dhe pirjen e tij në mes të skandalit të tij të sulmeve seksuale.

Vetëm pak ditë para Krishtlindjeve, aktori u akuzua nga dy gra për sulme seksuale. Tani ka raporte për abuzime nga pesë gra, të cilat deklaruan se janë sulmuar vite më parë nga aktori.

Aktori është shkëputur nga skenat e fundit për spin-off “Sex and the City” “And Just Like That” që ai filmoi së fundmi me Sarën.

Tani miqtë pranë tij thonë se janë të shqetësuar se si po reagon Noth.

Një burim që e njeh tha: “Chris sinqerisht ndihet sikur jeta e tij ka mbaruar. Mendoj se në problemet e tij ka luajtur një rol të madh pirja. Gjithçka po merr një taksë. Miqtë e tij do të donin që ai të merrte një ndihmë”.

Megjithatë, burimet mohojnë me forcë se ai ka qenë ndonjëherë i dehur në set ose ka probleme me alkoolin.

Burime të shumta thanë se Noth nuk përballet me asnjë opsion tani veçse të largohet nga syri i publikut.

Noth, i cili ka mohuar akuzat për sulm seksual kundër tij, besohet se ka biseduar me miq aktorë që duan të dalin përpara për ta mbrojtur atë – por një burim i industrisë tha: “Është e vështirë, sepse ata nuk duan të ngatërrohen në këtë”.

Siç u zbulua më parë nga Page Six, martesa e Noth-it me Wilson, nënën e dy djemve të tij të vegjël, është lëkundur që kur akuzat u bënë publike për herë të parë muajin e kaluar. Megjithatë, thuhet se ajo është ende pranë tij, edhe pse çifti nuk i ka kaluar Krishtlindjet së bashku dhe Wilson mbetet në shtëpinë e tyre në Los Angeles.

“Për momentin, ata janë ende bashkë. Ata po përpiqen t’i zgjidhin gjërat,”përfundoi burimi.

Artikuj të ngjashëm