Çfarë bëri Alban Ramosaj në momentin që mendoi se fluturimi me avion do të kishte një përfundim tragjik?

By

Ndër shumë udhëtimet me avion që Alban Ramosaj ka bërë, ky i fundit do të mbetet gjatë në kujtesën e tij si më i frikshmi.

Në momentin e uljes, avioni kishte pasur vështirësi teknike, dhe në njërin nga krahët e tij po dilte tym.

Në këtë moment, ai i kishte dërguar mesazh motrës së tij, Beatrix duke i dërguar të gjitha të dhënat e tij personale si kode bankare dhe fjalëkalime.

Por në fund, gjithçka shkoi mirë!

Eksperiencën e tij ai e ndau me anë të një postimi në llogarinë e tij në Instagram, duke sqaruar se çfarë kishte ndodhur në ato momente.

“Mbijetova në një fluturim, ku pajisjet e uljes nuk funksiononin dhe sapo prekëm pak tokën, piloti u detyrua të ngrihej prapë në ajër pasi që një tjetër mjet ajror ishte në pistë. Sikur kjo të mos mjaftonte, dilte tym nga krahu u djathtë i avionit. Fizikisht jam në rregull”, shkruan ai.

“Gjithashtu, gjatë këtyre momenteve i dërgova motrës sime të gjitha kodet, fjalëkalimet dhe pin-at e bankës. Por tani jam i zërë duke i fshirë ato mesazhe (qesh)”, përfundoi shkrimin këngëtari. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm