Celine Dion në gjendje të rëndë shëndetësore, zbulohen detaje për këngëtaren

By

Motra e madhe e Céline Dion ndau një përditësim për shëndetin e saj pas diagnozës së fundit të këngëtares.

Sindroma e personit të ngurtë është një gjendje e rrallë neurologjike, e pashërueshme që rezulton në spazma të pakontrollueshme të muskujve.

Duke folur për Le Journal de Montréal, siç është publikuar nga SheMazing, Claudette Dion zbuloi se motra e saj, Linda, është zhvendosur në shtëpinë e Céline, ku jeton me tre djemtë e saj, René-Charles, Eddy dhe Nelson.

“Kur e telefonoj dhe ajo është e zënë, flas me motrën time Lindën që jeton me të dhe më thotë se po punon shumë,” shpjegoi Claudette. “Ajo po dëgjon studiuesit më të mirë në fushën e kësaj sëmundjeje të rrallë po aq sa e mundur.”

Celine ndau diagnozën e saj me fansat në dhjetor të vitit 2022.

Ajo hyri në Instagram në maj për të njoftuar se, pas disa shtyrjeve, vendosi të anulojë turneun e saj.

“Me zhgënjim të jashtëzakonshëm duhet të njoftojmë sot anulimin e Turneut Botëror”, thuhej në postimin në Instagram.

“Më vjen shumë keq që ju zhgënjej të gjithëve edhe një herë,” vazhdoi ajo, duke iu referuar shtyrjes së shfaqjeve të saj në dhjetor 2022. “Po punoj shumë për të rikthyer forcën time, por turneu mund të jetë shumë i vështirë edhe kur je 100%.

Claudette tha se zgjedhja për të anuluar turneun ishte e duhura dhe këngëtarja duhet të pushojë.

“Ajo gjithmonë shkon përtej dhe përtej, ajo gjithmonë përpiqet të jetë më e mira dhe në krye të lojës së saj,” vuri në dukje ajo. “Në një moment, zemra dhe trupi juaj po përpiqen t’ju thonë diçka. Është e rëndësishme ta dëgjosh atë.”

Claudette tha se familja e saj i beson Céline për të gjetur trajtimin që i përshtatet asaj.

 

 

Artikuj të ngjashëm