Bujar Qamili u bë agresiv gjatë COVID-19: “Mjekët detyroheshin të më lidhnin”

By

Javë më parë, Prive raportoi për gjendjen e rëndë shëndetësore të këngëtarit shkodran, Bujar Qamili. Ai u prek nga virusi COVID-19, që i përkeqesoi shëndetin.

I ftuar në emisionin “Rudina” në TV Klan ku foli më shumë për betejën e tij me Covid-19. Siç ka treguar edhe më herët, ai kaloi në gjendje kome për disa ditë dhe eksperienca e tij ka qenë një nga më të vështirat.

Gjatë kohës që ishte në intubim u bë aq agresiv, sa mjekët janë detyruar t’i lidhin duart pasi dilte jashtë kontrollit.

“Po ta tregoj, po s’kam qejf ta kujtoj më, por ka qenë një moment jashtëzakonisht i vështirë, një moment që është një shprehje shqiptare “armikut mos ia pafsha”. Kaq i rrezikshëm është e kaq keq kam kaluar, të paktën një muaj e gjysmë isha në gjendje shumë të rëndë dhe kam qëndruar për disa ditë me radhë në reanimacion, në gjendje kome derisa jam përmendur, por shansi i madh i imi ka qenë që mjekët italianë më kanë qëndruar pranë dhe më sollën edhe njëherë në jetë. Duket sikur i kemi dëgjuar shpesh ato shprehjet që thonë “ke me vdek, po do të ringjallesh, do të vish edhe njëherë” e mua më duket, sinqerisht ma beso, më duket sikur kam ardhur,” u shpreh ai. /prive.al

Artikuj të ngjashëm