‘BLS Hafnia’ shkruan histori me krijimin e fanelave unike të kombëtares së Danimarkës

By

Marka daneze e modës BLS Hafnia (e themeluar në vitin 2011 nga Besnik Miftari) në bashkëpunim me Hummel, ka dizajnuar një fanellë të re të kombëtares daneze, të cilat do të vishen nga lojtarët për ndeshjen miqësore kundër Serbisë më 29 mars.

View this post on Instagram

A post shared by BLS Hafnia (@bls)

Fanella do të jetë pjesë e një koleksioni më të madh të stilit të jetesës nga hummel, BLS Hafnia dhe DBU. Bls Hafnia është një markë daneze me bazë në Co Penhagen. Është nisur nga vëllezërit Besnik dhe Burim Miftari në vitin 2011 me një. T-shirt, e cila sot është zhvilluar në koleksione të plota veshjesh, të cilat shiten në mbi 40 dyqane në të gjithë vendin.

Atletët e famshëm si Lewis Hamilton Kur Thomas Delaney, Joakim Mæhle, Jonas Wind dhe pjesa tjetër e kombëtares daneze të hyjnë në fushë për ndeshjen miqësore kundër Serbisë më 29 mars në stadiumin Parken, ata do të mbajnë një fanellë të re dhe unike të kombëtares.

Si pjesë e një bashkëpunimi më të madh midis hummel, DBU dhe markës daneze të modës BLS Haf nia, lojtarët do të veshin një fanellë të ekipit kombëtar të projektuar posaçërisht që i bën nder brezit të ri të të rinjve danezë të ndryshëm, të cilët po krijojnë karrierë në jetë dhe në futboll dhe Neymar filloi të vishte kapele dhe kapele të markës në rrugë.

“Futbolli është një komunitet gjithëpërfshirës, ​​dhe pa marrë parasysh se nga cili vend jeni, prejardhja ose statusi juaj socio-ekonomik, ekipi kombëtar ka qenë gjithmonë një mundësi, për sa kohë keni punuar shumë. Dhe besimi se puna e palodhur shpaguhet, edhe nëse je i dobët, është një mesazh që dëshirojmë ta përcjellim me fanellën e re të Kombëtares”, thotë Besnik Miftari, themelues dhe drejtor kreativ i BLS Hafnia dhe vijon: “Ne duam të tregojmë se brezi i ri nuk ka frikë për ëndërra të mëdha. Ne besojmë se diversiteti dhe përfshirja janë pikat e forta që na ndihmojnë të evoluojmë kur dallimet takohen. Në të njëjtën kohë, ne duam të theksojmë idenë e bashkimit si një ekip dhe kjo vlen si në botë ashtu edhe në fushën e futbollit”.

Fanella e re e ekipit kombëtar, e cila është e bardhë dhe përbëhet nga një monogram ku tre logot e hummel, DBU dhe BLS Hafnia takohen në një fije të përbashkët, është frymëzuar nga modelet ikonike të Danimarkës nga 1986 dhe 1992”.

“Bashkëpunimi midis Hummel dhe BLS bashkon më të mirën e dy botëve: Hummel si lojtar i njohur në futbollin danez dhe BLS si një përfaqësues i rëndësishëm i shtresës së rritjes dhe pakicave. Gjithçka ka të bëjë me përfaqësimin, diversitetin dhe jo më pak ndjenjën e unitetit. Dhe së bashku me BLS dhe DBU, ne jemi krenarë t’i bëjmë brezit të ri një fanellë të ekipit kombëtar të dizajnuar në mënyrë të veçantë,” thotë Allan Vad Nielsen, CEO i Hummel.

Ndeshja e veshur me bluzat e kombëtares daneze nga ndeshja kundër Serbisë do të dalë në ankand. Të gjitha paratë e mbledhura do t’i dhurohen Shkollave të Futbollit DBU Get2 me synimin për të mbështetur klubet lokale të futbollit në zonat e pambrojtura të banimit për t’u dhënë më shumë fëmijëve një mundësi për t’u bërë pjesë e komunitetit të futbollit.

 

Përveç fanellës së re të kombëtares, hummel, DBU dhe BLS Hafnia kanë krijuar gjithashtu një koleksion më të madh të stilit të jetesës që synon të zgjasë përtej 90 minutave në fushë dhe në tribuna. Koleksioni apelon për gjeneratën e re dhe përfshin gjithçka, nga kapuçët dhe kostumet sportive deri te kapela dhe rrokullisje. “Në hummel, ne besojmë se ekipi është më i fortë se individi, dhe e njëjta gjë vlen edhe për BLS. Prandaj, nuk kishim asnjë dyshim se donim të bashkëpunonim me BLS, pasi rrënjët e tyre urbane kombinojnë diversitetin, modën dhe dashurinë për futboll”, thotë Morten Lund, Menaxher Marketingu në Hummel, dhe vazhdon: “BLS ka kredibilitet të fortë dhe në të njëjtën kohë përfaqëson një modesti ku nuk kanë frikë t’i bëjnë gjërat sipas mënyrës së tyre. Krijon një identitet dhe autenticitet të fortë, i cili në shumë mënyra reflektohet në vlerat e Hummel. Në fushë, ne të gjithë po luftojmë për të njëjtin qëllim, dhe kjo është pikërisht ajo që duam të shprehim me këtë bashkëpunim”. Humme Fanella e ekipit kombëtar dhe koleksioni i ri i stilit të jetesës do të jenë të disponueshme nga 24 marsi në landsholdsshoppen.com, bishafnia.com dhe te disa shitës të përzgjedhur danezë.

View this post on Instagram

A post shared by BLS Hafnia (@bls)

Artikuj të ngjashëm