Bleona Qereti zbulon pretendimet: Në 2022-tën dua një Oscar apo Grammy

By

Mbrëmë në Nd’rrimin e Natës, këngëtarja e famshme Bleona Qereti, ka folur për aspiratat e saj në karrierë.

Këngëtarja ka thënë se pretendon të marrë çmime prestigjioze ndërkombëtare për film e muzikë.

Qereti e cila së fundmi shfaqet edhe në një serial amerikan krah aktores Denise Richard, ka thënë se pretendon që të fitojë një Oscar, Ammy apo edhe Grammy për muzikë.

“Dua të marr në 2022-tën një Grammy apo një Oscar apo një Ammy. Dhe nëse jo në 2022-tën në 2031-tën”, ka thënë Bleona.

Ndër të tjerash, ajo ka folur edhe për karrierën e saj në vitet e 90-ta, duke theksuar se ishte ajo që i ndihmoni emancipimit të gruas shqiptare.

Intervistën e plotë ndiqeni më poshtë:

Artikuj të ngjashëm