Bebe Rexha krah Rita Orës në ‘Voice Australia 2023’?

By

Channel Seven ka hapur kastin për The Voice 2023.

Konkursi i këngës publikoi një ngacmues të ri këtë javë duke promovuar audicionet për sezonin e vitit të ardhshëm.

“A jeni gati për të ndarë dhuratën tuaj?” pyetja e një zëri teksa shfaqen pamjet e fitueses së këtij viti Lachie Gill dhe trajneres Rita Ora.

“Mendoni se keni atë që duhet për t’i bërë përshtypje trajnerëve dhe për të kthyer një karrige? 

Ndërkohë, Guy Sebastian ka konfirmuar se do të rikthehet si trajner vitin e ardhshëm duke postuar në lidhje me audicionet në faqen e tij në Instagram.

Fituesit e kaluar të The Voice janë larguar më të pasur, por pak prej tyre kanë bërë karrierë të qëndrueshme në industrinë e muzikës. 

Daily Mail Australia e kupton se rrjeti u është afruar disa fituesve të Grammy për t’u paraqitur në shfaqjen e talenteve Aussie. 

Të tillë si Alicia Keys, Bebe Rexha, Gwen Stefani dhe Christina Aguilera, të cilat janë shfaqur në serialet amerikane, janë ndër emrat që po shqyrtohen. 

Ata do t’i bashkohen Rita Orës, Jessica Mauboy dhe Guy Sebastian, të cilët pritet të kthehen.

Voice Australia do të transmetohet në Channel Seven në vitin 2023.

Artikuj të ngjashëm