Aurela për të tretën herë fiton Kënga Magjike (Video)

By

Është mbajtur nata finale e Kënga Magjike edicioni i 17-të. Fituese është shpallur  këngëtarja Aurela Gaçe me këngën Akoma Jo.

Aurela shpallet për dytin vit radhazi dhe për të tretën herë që nga fillimi.  Balada e ndjerë e Aurelës është vlerësuar nga publiku e poashtu nga artistët të cilët votuan Aurelën.

Në vendin e dytë u radhit me këngën ‘Kënga e Fundit’ e ndërkaq vendi i tretë i takon Juliana Pashës me ‘Vullkan.

Artikuj të ngjashëm