Artisti i njohur dyshohet se po karantinohet në Karaibe për shkak të COVID-19

By

 Robbie Williams mësohet të jetë në karantinë në një ishull të Karaibeve pasi doli pozitiv për koronavirus gjatë një pushimi familjar.

Këngëtari 46 vjeçar thuhet se fluturoi në St Barts me gruan e tij Ayda Field dhe katër fëmijët e tyre menjëherë pas Krishtlindjeve ndërsa dhe është fotografuar me një këmishë me lule dhe të veshur me një maskë ndërsa hipi në një varkë atje në fillim të këtij muaji, njofton Klan Kosova.

Sidoqoftë, ai u detyrua të vetëizolohej dhe të zgjaste udhëtimin pas testimit pozitiv për COVID-19, sipas The Sun.

Një burim i cituar nga gazeta tha se “Robbie ka qenë mjaft i sëmurë”.

“Ai është i mbyllur në vilën ku po qëndron me familjen e tij. Nuk është saktësisht vendi më i keq në botë për tu bërë në karantinë, megjithëse nuk mund të shkojë në plazh”.

“Ai do të duhet të qëndrojë në karantinë deri në 14 ditë”, është shprehur ai.

Ndërsa sipas Skynews, një përfaqësues për familjen Williams nuk e komentoi raportin kur u kontaktua.

Artikuj të ngjashëm