Art Abazi thyen rregullat

By

Këngëtari Art Abazi njihet si pasionant i natyrës.

Ai gjithmonë gjen kohë që me biçikletën e tij t’i dedikojë të paktën një orës daljes në natyrë, detaj nga i cili nuk ka mundur të shkëputet as në karantinë.

 

View this post on Instagram

 

18:05 !

A post shared by ᗩᖇTI 🎵 (@art_abazi) on

 

View this post on Instagram

 

Live nga maja e Prishtinës 🚴🏻‍♂️

A post shared by ᗩᖇTI 🎵 (@art_abazi) on

 

View this post on Instagram

 

Microsoft Windows®️

A post shared by ᗩᖇTI 🎵 (@art_abazi) on

Arti është shfaqur me bicikletën e tij në Gërmi, përkundër vendimit të Qeverisë për mbylljen e të gjitha parqeve publike si masë për të frenuar përhapjen e pandemisë COVID-19.

Duket se këngëtari e ka shijuar aq shumë Gërminë e zbrazët e të paprekur sa ka ndarë pamje edhe me ndjekësit e tij në Instagram, përkundër mesazhit jo të duhur që mund ta ketë dhënë në këtë rast duke thyer rregullat e vendosura nga institucionet.

Kujtojmë se në planin profesional, pas hyrjes në PINT shumë shpejt priten të tjera projekte muzikore nga Arti i cili me muzikën e tij i ka qëndruar besnik identitetit dhe vlerave që transmeton, që prej ditës së parë të debutimit në diskografinë shqiptare./Prive.al

 

View this post on Instagram

 

✌🏽

A post shared by ᗩᖇTI 🎵 (@art_abazi) on

Artikuj të ngjashëm