Albulena Kryeziu i uron bashkëshortit ditëlindjen në një mënyrë mjaft të veçantë

By

Dita e sotme duket të jetë një ditë feste për aktoren e njohur Albulena Kryeziu.

Kjo pasi bashkëshorti i saj, regjisori i njohur Ilir Bokshi feston ditëlindjen e një urim nga ana e saj nuk mund të mungonte.

Ajo zgjodhi poezinë ‘Dashuria’ të Andon Zako Çajupit si urimim më të veçantë për të. /Prive.al/

…Unë pa ty s’rrojë,
vij’ e të kërkojë;
tl pa mua s’rroje,
vij’ e me kërkoje.
Në lule me erë
putheshim ngahere,
dhe si burr’ e grua
losnim nënë ftua.
Një ditë, të dyza
losnim mbylla-syza:
U fshyem pa dukur
Cinë të besoj taninë,
perëndin’ a dashurinë?
Perëndi në këte jetë
është dashuria vetë. ”
——

Artikuj të ngjashëm