Alaudin Hamiti: “80% e ‘analistave’ nuk do duhej të shfaqeshin më në TV”

By

Kosova dje votoi, dhe natyrisht edhe gazetari Alaudin Hamiti kreu detyrën e tij si qytetar. I shoqëruar nga Liberta Spahiu ata na sollën direkt pamje nga koha kur po niseshin dhe kur votuan.

Sot, mëngjesin e nisi me një analizë post-zgjedhje, duke mos lënë anash edhe paraqitjet televizive të analistave që u bënë para zgjedhjeve.

Sipas tij, pjesa dërrmuese e tyre promovojnë propagandë dhe bërje pazaresh. Madje ata as nuk do duhej të bënin paraqitje televizive, për tu lënë vend atyre që realisht kanë një mendim për të dhënë.

Për gjithë këtë ‘polucion mediatik’ ai nuk përjashton as fajin e mediave.

“Miremengjesi popull.80% te “analistave” nuk do duhej te shfaqeshin me ne TV. Mjaftushem kane shkaktu polucion mediatik. Nuk kane kredibilitet, seriozitet, besa as mendim.

Gjithcka cka kane thene e bere gjate ketyre muajve nuk mund te quhet analize, por pazar e propagande.

E di, ketu fajtor jemi dhe ne mediat.

Gjithsessi ata duhet te bejne vend per njerez qe kane vertet mendim”, shkruan ai. /Prive.al

Miremengjesi popull.

80% te “analistave” nuk do duhej te shfaqeshin me ne TV. Mjaftushem kane shkaktu polucion…

Posted by Alaudin Hamiti on Sunday, February 14, 2021

 

Artikuj të ngjashëm