Aktorja turke ka lajme të mira pas shqetësimeve serioze për shëndetin e saj

By

Pasi ndërpreu karrierën e saj të aktrimit, aktorja turke Neslihan Atagül është rikthyer me projekte të mëdha pas saj, shkruan Hola.

E njohur për rolin e saj fitues të çmimit Emmy, Kara Sevda, Atagül u shfaq në rrjetet sociale për të njoftuar fansat e saj se pas frikës së saj shëndetësore, ajo po kthehet në punë.

Krahas informimit se është rikuperuar, aktorja me stil ndan ekranin me bashkëshortin e saj, Kadir Doğulu. Një nga filmat për të cilin ajo do të punojë është një ribërje e filmit të vitit 1986 Aaahh Belinda. Ylli i dashur 29-vjeçar do të portretizojë Serap, një aktore e re që shfaqet në një reklamë televizive për një shampo dhe e gjen veten të transportuar në rolin që luan.

Atagül po punon gjithashtu për “At the end of the night”, një përshtatje e romanit të Peride Celal, botuar në vitin 1963. Në serial, Neslihan do t’i japë jetë Macide, një grua që i kthen shpinën dashurisë dhe përpiqet të krijojë një jetë të re për veten dhe djalin e saj. Neslihan dhe Kadir do të jenë të dy në film.

Edhe pse Neslihan pati një 2021 të vështirë dhe problemet e saj shëndetësore paralizuan të gjitha angazhimet e saj profesionale, superylli u shërua nga sindroma e zorrëve rrjedhëse.

“Është koha t’i them lamtumirë Naresë sime të dashur, gruas që ndjej thellë kur aktroj. Edhe pse unë e tolerova situatën, trupi im nuk e duroi, ndaj më duhet të pushoj pak”, ka shpjeguar më pas ajo. Tani ajo është më e fortë se kurrë dhe gati për të argëtuar të gjithë fansat e saj”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm