Aktorja e famshme deklaron: “Tupac ishte shpirti im binjak”

By

Jada Pinkett Smith po zhytet më thellë në marrëdhëniet e saj të kaluara.

Pasi zbuloi se ajo dhe bashkëshorti Will Smith kanë jetuar “jete krejtësisht të ndara” që nga viti 2016, Pinkett Smith foli për RollingOut për miqësinë e saj me reperin e ndjerë Tupac Shakur.

Pinkett Smith u pyet për Shakurin, i cili vdiq pasi u qëllua me armë në vitin 1996, duke qenë “shpirti i saj shok”. Ajo u pajtua dhe diskutoi lidhjen e tyre të fortë.

“Nëse ekziston një gjë e tillë si jetët e kaluara, unë patjetër mendoj se Pac dhe unë kemi udhëtuar disa së bashku,” tha ajo për Shakur, me të cilin u miqësua si adoleshente kur ata të dy jetonin në Baltimore, Maryland.

Për çdo lloj lidhjeje romantike, ajo tha se “nuk ishte e mundur” sepse “nuk kishte kimi mes nesh”.

Kur intervistuesi këmbënguli se kimia e tyre ishte e dukshme për të tjerët, Pinkett Smith u tërhoq.

“Është kimia e dashurisë së miqësisë,” tha ajo.

“Ishte thuajse sikur Zoti na krijoi në këtë mënyrë,” vazhdoi Pinkett Smith. “Ishte sikur, shikoni, unë do t’ju bashkoj të gjithëve, apo jo? Të gjithë do të jeni një dyshe dinamike. Por unë do t’ju them menjëherë, do t’ia dalim që të mos jeni në gjendje të mblidheni së bashku, sepse thjesht nuk ishte qëllimi.

Pinkett Smith ka qenë duke bërë shtyp për kujtimet e saj të ardhshme “Worth”, që do të publikohet më 17 tetor. Ajo shkruan për marrëdhënien e saj me Shakur në libër.

Artikuj të ngjashëm