Aktori i njohur po bëhet sërish baba

By

Hilaria Baldwin njoftoi se është shtatzënë me fëmijën e shtatë së bashku me Alec Baldwin.

“Pas shumë ulje-ngritjeve gjatë viteve të fundit, ne kemi një ngritje emocionuese dhe një surprizë të madhe: një tjetër Baldwinito po vjen këtë vjeshtë”.

Ishim shumë të sigurt se familja jonë ishte e kompletuar dhe ne jemi përtej të lumtur me këtë surprizë,” shkruajti Hilaria në një video në Instagram që tregonte se ajo u jepte lajmin të tjerëve “Baldwinitos”.

“Po ndaj me ju momentin që u thamë fëmijëve – siç mund ta shihni, ata janë super të emocionuar! Fëmija ynë i ri është një pikë shumë e ndritshme në jetën tonë. Një bekim dhe një dhuratë në kohë të tilla të pasigurta, “vazhdoi ajo, duke iu referuar padisë së ngritur kundër Alec në shkurt për xhirimet filmit “Rust”.

“Më keni munguar ju gjatë pushimit tim nga mediat sociale…Jam kthyer dhe mezi pres të vazhdoj me ju këtë udhëtim të egër që ne e quajmë ‘jetë’. Dashuria jonë për ju dhe të dashurit tuaj”.

Dyshja tashmë janë prindër të vajzave Carmen, 8, María Lucía, 13 muajshe, dhe djemve Rafael, 6, Leonardo, 5, Romeo, 3, dhe Eduardo “Edu”, 18 muajsh.

Alec është gjithashtu baba i vajzës Ireland, 26 vjeç, të cilën e ndan me ish-bashkëshorten Kim Basinger.

Lajmi për zgjerimin e familjes së Baldwins vjen ndërsa aktori është në Itali duke filmuar filmin e tij të parë që kur u akuzua për vrasjen e kinematografes “Rust” Halyna Hutchins në tetor të vitit 2021.

Alec mohoi çdo keqbërje në dokumentet ligjore duke iu përgjigjur padisë së paraqitur nga familja e Hutchins, në vend të kësaj duke fajësuar njerëzit e tjerë në shesh për fatkeqësinë e kthyer në tragjedi.

Hilaria dhe Alec u martuan në qershor të vitit 2012.

Artikuj të ngjashëm