Aktori i njohur ndahet papritur nga jeta, këto janë dyshimet e para

By

Aktori i njohur, Moses J. Moseley ka humbur jetën në moshën 31-vjeçare. Ai u gjet i pajetë në banesën e tij të mërkurën në Georgia. Ndarja e Moseley nga jeta po hetohet si një vetëvrasje e mundshme mirëpo hetimet ende nuk kanë arritur në fund.

Menaxheri i Moseley ka reaguar në një deklaratë për media ku është shprehur:

“Ai ishte i dashur nga të gjithë ata që e takuan. Një dritë në sytë e të gjithëve”, tha menaxheri i Moseley në një deklaratë. Moisiu ishte një person i mrekullueshëm dhe nëse do të kishe mundësinë ta takoje, ai do ta bënte ditën tënde të mrekullueshme. Ai ishte shumë i talentuar, ishte një mik i madh, ai lloji që mund të thërrisje për çdo gjë. Ai ishte gjithmonë i emocionuar. për jetën dhe punën në biznesin e argëtimit”.

Moses J. Moseley ka luajtur edhe në projekte të tjera si: Joyful Noise, The Internship, Queen of the South, watchmen dhe Blood Scroll: Horror Stories. Por fama e tij u rrit më së tepërmi me rolin si Mike në “The Walking Dead”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm