A është e vërtetë që Mbretëresha Elizabeth i kërkoi autograf Cristiano Ronaldos?

By

“Mbretëresha Elizabeth II urdhëron 80 fanella të Cristiano Ronaldos me stafin dhe ka kërkuar personalisht që klubi të rezervojë fanellën e parë të nënshkruar nga Ronaldo, për të”, ishte një nga pretendimet që qarkulluan në internet së fundi.

Fillimisht kjo u pretenduar nga Sport Innovation Society, e zgjedhur nga një numër mediash dhe faqeve në rrjete sociale.

Por e gjithë kjo del të jetë e rremë!

Më 1 shtator, disa ditë pasi Manchester United njoftoi fillimisht kthimin e Cristiano Ronaldos në fushën e tij të shtëpisë, një thashethem filloi të qarkullojë në mediat sociale se Elizabeth II, Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar kërkoi një fanellë të nënshkruar nga Cristiano Ronaldo, duke kërkuar kështu autografin e tij.

Lajmi që atëherë është marrë nga një numër i mediave dhe faqeve të mediave sociale. Llogaria origjinale që postoi historinë në Tëitter, që atëherë ka fshirë postimin dhe ka kërkuar falje publike.

Përveç kësaj, Mbretëresha Elizabeth II nuk dihet se ishte një tifoze e Manchester United. Ajo kurrë nuk e ka shprehur në mënyrë eksplicite mbështetjen e saj për klubin dhe një raport i vitit 2018 nga goal.com madje pretendon se ndërsa ajo preferon të jetë neutrale ndaj këtij sporti, Mbretëresha është një tifoze e Ëest Hamit.

Raporti gjithashtu pretendon se Mbretëresha e Anglisë dyshohet se ka një pikë të butë për Arsenalin, por nuk ka shprehur ndonjë mbështetje të veçantë për Manchester United. /prive.al

Artikuj të ngjashëm