A do të kemi dasmë të madhe? Zbulohen detaje nga fejesa e Rita Orës me regjisorin e njohur

By

Rita Ora dhe Taika Waititi e kanë çuar lidhjen e tyre në një nivel tjetër, sipas raportimeve të reja.

Çifti i lidhur prej pak më shumë se një viti është fejuar dhe gjatw verws po planifikojnw edhe dasmwn.

Sipas The Sun, Ora dhe Waititi së fundmi u fejuan dhe tashmë po planifikojnë një ceremoni të thjeshtë dhe intime për t’i zyrtarizuar gjërat, pas së cilës do të kishin një dasmë të madhe.

Është e pasigurt afati i saktë kohor i fejesës së çiftit, por një burim i afërt me çiftin i tha publikimit, “Ata nuk bënë një gjë të tërë, ‘A do të martohesh me mua?’ dhe një postim në Instagram. Nuk ka asnjë unazë apo planifikim të madh. Ata thjesht u afruan gjithnjë e më shumë dhe përfundimisht i thanë njëri-tjetrit pothuajse në të njëjtën kohë: “Unë dua të martohem me ty”.

Burimi shtoi: “Është vërtet romantike dhe pikërisht ashtu siç janë bashkë.” Sa i përket vendimit të tyre për të bërë një ceremoni të vogël, burimi i brendshëm vuri në dukje se çifti nuk dëshiron asgjë dramatike dhe luksoze për momentin.

“Kjo nuk ka të bëjë që ata të bëjnë një gjë të madhe spektakolare dhe të marrin vëmendje mediatike. Ata janë të dashuruar dhe kanë vendosur se është koha e duhur për të zyrtarizuar marrëdhënien e tyre.”

Burimi vuri në dukje, “Ata nuk mund të ishin më të lumtur”. Këngëtarja e “Let Me Love You” thuhet se nuk është duke punuar në disa projekte filmike dhe “The Voice Australia”. Waititi, nga ana tjetër, është duke punuar për shtimin e ri të vazhdimit të “Star Wars”.

Pasi të kenë mbaruar angazhimet e tyre në punë, Ora dhe Waititi po planifikojnë të martohen në një ceremoni martesore që duan ta mbajnë jashtë vendit. Dyshja duan të bëjnë dasmën e tyre të parë të rrethuar vetëm nga familjarët dhe miqtë e ngushtë dhe më pas do të kenë një ceremoni të madhe.

“Dhe më pas do të ketë një festë të madhe në Londër në një fazë të mëvonshme, kur ata të kenë mundësinë, me të gjithë miqtë e tyre të famshëm atje,” tha burimi. “Por tani për tani ka të bëjë vetëm me zyrtarizimin e gjërave.” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm