Zemër e Dhurata Dorës dhe Soolking thyen prapë rekorde

By

Kënga “Zemër” e Dhuratës me Soolking,që nga publikimi në prill të këtij viti, u pëlqye jashtëzakonisht shumë. Ky projekt arriti gati 2 milionë klikime në Youtube ende pa kaluar 24 orë.

Kënga u punua në Redbox me tekst nga Dhurata dhe artisti algjerian i cili për herë të parë ka punuar me një shqiptare.

Se kënga ere e Dhurata Dorës me Soolking është një sukses në vete, për këtë nuk kemi
dyshim. Në katër ditë, ajo kishte thyer çdo rekord shqiptar duke grumbulluar mbi 20 milionë shikime në Youtube.

‘Zemër’ është e para në trojet shqipfolëse, ato frankofone e arabe dhe në listë është goxha
lartë në pothuajse secilin shtet europian. Dueti mes Dhurata Dorës dhe Soolking ishte rradhitur i 28-ti në listën e videove më të klikuara së fundmi në Youtube.

E pikërisht kjo këngë nuk do shuhej vetëm me këto arritje që dëshmon se kjo këngë nuk ishte thjesht një hit tre ditor i radhës.

Dhurata Dora hyri në Instagram për të ndarë një lajm të mirë me ndjekësit e saj. Kënga u certifikua si gold international si kënga më e dëgjuar, pas klikimeve, dëgjimeve që ka marrë. /Prive.al

 

 

 

 

Artikuj të ngjashëm