Vetëm 17 vjeçare, këngëtarja bëri histori në “Grammy Awards”

By

Billie Eilish e bëri histori në  Grammys të mërkurën me gjashtë nominimet e saj për vitin 2020.

Image result for billie eilish

Këngëtarja 17-vjeçare është e nominuar për Best Solo Performance, Best New Artist, Record of the Year, Album of the Year, Song of the Year dhe Best Pop Vocal Album në ndarjen e çmimeve Grammy të vitit 2020, duke e bërë atë të nominuarën më të re deri më tani, e cila u nominua në të katër kategoritë kryesore të shfaqjes së çmimeve.

Kënga e saj hiti “Bad Guy” është nominuar në tre kategori ndërsa albumi i saj i parë “When We All Fall Asleep, Ëhere Do We Go?” është nominuar në dy kategori tjera.

Duket se Grammys do të jetë një event familjar për Eilish. Vëllai i saj 22-vjeçar, Finneas O’Connell, i cili ndihmoi të nominuarën për herë të parë, për të shkruar “Bad Guy” është nominuar edhe për talentet e tij të shkrimit të këngëve.

Image result for billie eilish finneas o'connell

Fakt argëtues: Kënga e nominuar për Grammy ishte shkruar, prodhuar dhe regjistruar tërësisht nga dyshja motër-vëlla në shtëpinë e tyre të fëmijërisë në Highland Park, Los Angeles. Imagjinoni sa të adhurueshëm do jenë në skenë së bashku për të pranuar çmimet e tyre!

Burimi:  E! News

Artikuj të ngjashëm