Veshjet më të bukura në “British Fashion Awards”

By

“British Fashion Awards”, event i ndarjes së çmimeve nga Këshilli Britanik i Modës, është një ngjarje vjetore që feston individë që kanë pasur ndikimin më të madh në industrinë e modës përgjatë gjithë vitit.

Ceremonia e këtij viti, që shënoi të 20-in vit radhazi që u mbajt në MB, dhe u mbajt në Royal Albert Hall.

Një bollëk yjesh zbukuruan tapetin e kuq për rastin prestigjioz, përfshirë modelin Adut Akech, i cili u emërua Model i Vitit; modelja Naomi Campbell, e cila u emërua Fashion Icon; dhe stilisti Giorgio Armani, i cili mori çmimin e shkëlqyer të arritjeve.

Rihanna mori pjesë në ceremoninë e çmimeve duke veshur një krijim blu nga brendi i saj eponik Fenty, ndërsa modelja Winnie Harlow u shfaq në një dizajn mahnitës të trëndafilit Vivienne Westwood.

RihannaRihanna

Emilia Clarke

Emilia Clarke

Adut AkechAdut Akech

 Winnie HarlowWinnie Harlow

Cate Blanchett

Cate Blanchett

Sandra OhSandra Oh

Roberta Armani, Cate Blanchett, Giorgio Armani dhe Julia Roberts

Roberta Armani, Cate Blanchett, Giorgio Armani and Julia Roberts

Naomi CampbellNaomi Campbell

Jon KortajarenaJon Kortajarena

Josephine De La BaumeJosephine De La Baume

Artikuj të ngjashëm