“Unë e bëra atë zgjedhje”, mos Rita Ora sapo konfirmoi martesën me Taika Waiti?

By

Rita Ora ka folur për dashurinë e saj, për bashkëshortin Taiki Waititi në një intervistë të rrallë pasi u martua fshehurazi në fillim të kësaj vere.

Këngëtarja, 31 vjeçe tha se është kokë e këmbë e dashuruar me regjisorin, 47 vjeç dhe lë të kuptohet se po planifikon një tjetër dasmë të madhe në Londër për miqtë dhe familjen e saj.

Ylli i pop-it, Rita, e cila nuk e ka konfirmuar kurrë në mënyrë eksplicite martesën – edhe pse miqtë e saj të ngushtë e kanë konfirmuar, thotë se ajo mori frymëzim nga prindërit e saj – nëna e saj Vera dhe babai i saj Besnik – në kërkimin e saj për dashurinë pasi mësoi nga lidhja e tyre e fortë më shumë se 30-vjeçare.

Ajo tha në podcastin më të madh të natës së Jaime Winstone: “Jam e dashuruar. Unë jam shumë e dashuruar. Unë jam e dashuruar, jam e dashuruar, amin”!

“Por unë e dua gjithashtu dashurinë. Unë kam qenë gjithmonë një besimtare në të dhe gjithmonë jam ndjerë sikur e kam dashur gjithmonë përrallën dhe kjo është ajo që jam rritur duke dashuruar”.

Për mamin dhe babin e saj, ajo shtoi: “Prindërit e mi kanë qenë së bashku për më shumë se 30 vjet, kështu që për mua ishte gjithmonë dashuria dhe gjetja e një partneri dhe gjithçkaje, kështu që jam shumë e lumtur që e bëra.

“Unë e bëra atë zgjedhje. Më bëri të lumtur dhe e dua Taika. Ai është shumë qesharak dhe i bukur”.

U zbulua se Rita ishte martuar me Taika Waititi në një ceremoni intime në Londër në gusht.  

Në atë kohë, ylli u tha se kishte ndryshuar mbiemrin e saj, që do të thotë se ajo tani do të njihet si Zonja Waititi-Ora.

Krijuesja e hitit Hot Right Now dhe regjisori i Thor: Love And Thunder u fotografuan të dy me shirita ari në gishtat e unazës në ditët rreth dasmës së tyre – duke ndezur spekulime se ata tashmë kishin lidhur martesën.

Rita dhe Taika filluan të takoheshin në mars të vitit 2021, përpara se të bënin publike romancën e tyre atë gusht.

Çifti u fejua dy para dasmës së tyre në gusht, me burime që pretendojnë se ata po planifikonin një festë të madhe për të festuar martesën e tyre sekrete me miqtë dhe familjen.

Një burim i tha ‘The Sun’ në atë kohë: “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë për të gjithë atje. Më të afërmit dhe më të dashurit e tyre mund ta shohin se sa çmendurisht të dashuruar janë”.

“Pavarësisht se jeton në qendër të vëmendjes, Rita është e vendosur ta mbajë lidhjen sa më private dhe nuk donte të bënte një këngë dhe vallëzim të madh për dasmën,” shtoi burimi.

 

Artikuj të ngjashëm