Uji me limon është i shëndetshëm vetëm nëse dini si ta përgatisni!

By

Sigurisht që uji me limon është një recetë që është diskutuar shumë shpesh për vetitë e tyre tëholluese.

Kur diskutojmë përfitimet e ujit me limon, i referohemi lëngut të gjysmë limonit ose më shumë në ujë, dhe jo një fete limoni në një gotë me ujë sa për zbukurim. Gjithashtu limonët organikë duhet të jenë zgjedhja juaj kryesore, por mos harroni një këshillë:

Uji me limon është i sigurt, por duhet të pini edhe shumë ujë më vete, sepse acidi në limon dhe agrumet e tjera, mund të gërryejë smaltin e dhëmbëve me kalimin e kohës.

Se sa gota ju nevojiten, kjo varet nga një sërë gjërash si, hidratimi, ushtrimet fizike që bëni etj.

Ju mund ta pini ujin me limon gjatë ushqimit, por një opsion më i mirë është hidratimi në mëngjes pas zgjimit. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm