Thashethemet mbi jetën private! Ish-Presidentja Jahjaga flet për herë të parë

By

Për pesë vite shërbeu si e para e vendit.

Atifete Jahjaga shkroi historinë duke u bërë e para grua në pozitën e Presidentës në Kosovë dhe gjithë Europën Juglindore.

E përkundër se e ka mbaruar mandatin tash e dy vite, ish-Presidentja po vazhdon të jetë aktive me aktivitete, pjesëmarrje në konferenca në gjithë botën e jo vetëm.

Për të shpalosur risitë, ajo ishte e ftuar sonte në Prive në një intervistë me Vlorijan Halilin. Mes tjerash, Jahjaga foli edhe mbi thashethemet e jetës private.

Detajet ua sjell videoja e mëposhtme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm