Të gjithë sytë në paraqitjen e fundit të Margot Robbie

By

Nuk mund të mohohet se viti 2023 do të hyjë në histori si një vit që u dominua absolutisht nga trendi Barbiecore. Me publikimin e shumëpritur të filmit ikonik të Greta Gerwig – plus tapetet e pafundme rozë të nxehtë dhe turnetë e shtypit në krye të tij – fuchsia ishte absolutisht kudo. Dhe si protagoniste e Barbie, askush nuk e mori më seriozisht pantallona të shkurtra super-vajzore, të gjitha rozë, me shkëlqim të lartë se Margot Robbie.

Nga fustani i saj *gorge* i personalizuar i Vivienne Westwood për premierën e filmit në Londër (i cili i referohej një kukulle të cilësisë së mirë të vitit 1960, Barbie Enchanted Evening Barbie) deri tek veshja si një kaubajzë (dhe astronaut, dhe vajzë rul dhe drejtues biznesi) për American Vogue.

Por dalja e fundit e Margot në tapetin e kuq është e gjithë prova që na nevojitet se epoka e Barbie ka përfunduar zyrtarisht. Po, viti 2024 është afër, dhe bashkë me të një grup krejt i ri tendencash dhe atmosferash të modës për t’u përballuar.

Duke i lënë pas vetes ditët e saj rozë, Margot kanalizoi një estetikë dukshëm më të errët – dhe më seksi – për të marrë pjesë në premierën e Saltburn në Los Anxhelos. E stiluar nga Andrew Mukamal, ajo dukej absolutisht e pabesueshme me një fustan të zi Schiaparelli nga koleksioni AW23 Couture, me një korse të tejdukshme me kocka dhe një fund dramatik prej kamoshi me një bel të zbërthyer në mënyrë lozonjare dhe të palosur. Thjesht mahnitëse. /Prive.al

Australian producer Margot Robbie arrives for the Los Angeles premiere of "Saltburn" at The Theatre ...

Margot Robbie attends Los Angeles Premiere Of MGM's "Saltburn"

Artikuj të ngjashëm