Të famshmit shqiptarë urojnë Ramazanin (FOTO)

By

Muaji i shenjtë i Ramazanit ka filluar këtë të mërkurë, dhe të gjithë besimtarët e devotshëm myslimanë, agjërojnë.

Agjërimi përfshin mosngrënien e ushqimit që nga lindja e diellit e deri në perëndim dhe në mbarë botën, me miliona njerëz i dedikohen këtij procesi religjioz që për qëllim ka pastrimin e trupit dhe solidaritetin me të varfrit.

E fillimin e muajit të Ramazanit, e kanë uruar plot të famshëm shqiptarë si futbollisti Lorik Cana, këngëtari Yll Limani, këngëtaret Dafina Zeqiri e Luana Vjollca, duke publikuar telegrame urimi në profilet e tyre në Instagram. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm