Taylor Swift flet për periudhën trishtuese dhe shqetësuese në jetën e saj

By

Taylor Swift ka zbuluar se kënga e saj 10-minutëshe “All Too Well” u krijua nga një seancë provash gjatë një periudhe ‘trishtuese dhe shqetësuese’ në jetën e saj.

Balada e ndarjes është përfolur shumë për lidhjen e saj me Jake Gyllenhaal, nga i cili u nda në vitin 2010 pas një romance dymujore.

Ndërsa Taylor nuk e ka konfirmuar kurrë nëse kënga ka të bëjë me Jake, ajo pranoi gjatë një paraqitjeje në The Tonight Show me Jimmy Fallon se po kalonte një periudhë të vështirë në jetë kur e shkroi atë në vitin 2011.

Taylor shpjegoi: “Unë u paraqita në prova dhe thjesht isha shumë e mërzitur dhe e trishtuar, dhe të gjithë mund ta thoshin, ishte vërtet, si, jo argëtuese të isha rreth meje atë ditë.

Kështu që unë fillova të luaj kitarë dhe thjesht luaja të njëjtat katër akorde pa pushim.

“Dhe unë sapo fillova, në njëfarë mënyre, grupi u bashkua disi, dhe fillova të shfaqja atë që po kaloja, dhe atë që ndjeja, dhe vazhdoi, dhe kënga vazhdoi të ndërtohej, të ndërtohej dhe të ndërtohej me intensitet, dhe kënga vazhdoi për rreth 10 deri në 15 minuta nga ne duke e bërë atë”.

Ndërsa Taylor shkroi këngën në vitin 2011, një version i ri 10-minutësh i baladës së ndarjes shfaqet në ri-regjistrimin e albumit të saj Red të vitit 2012. Në versionin e ri më të gjatë, muzikantja 31-vjeçare me sa duket sugjeron se diferenca e tyre e moshës nëntëvjeçare luajti një rol.

“Ti thatë nëse do të kishim qenë më afër në moshë, ndoshta do të ishte mirë / Dhe kjo më bëri të dëshiroj të vdisja”, këndon Taylor.

Aktori 40-vjeçar thuhet se ishte në lidhje me fituesin e çmimit Grammy nga tetori deri në dhjetor 2010. Nga fillimi i vitit 2011, Taylor filloi të krijonte këngën emocionale.

Diku tjetër në emision, Taylor zbuloi se versioni 10-minutësh është kënga që ajo është më e emocionuar për fansat që dëgjojnë.

“Dhe kjo është gjëja për të cilën jam më e emocionuar, sepse është teksti origjinal”, tha Taylor.

Në nëntor, Swift do të lëshojë albumin “Red” (Versioni Taylor) i cili përfshin këngën “All Too Well”, versionin 10 minutësh.

Artikuj të ngjashëm