“Suits”, i pari serial që arrin këtë rezultat të jashtëzakonshëm

By

Suits është bërë seriali i parë televiziv që regjistron 3 miliardë minuta të shikuara në shtatë javë rresht.

Drama ligjore me protagoniste Meghan Markle ka regjistruar 26.5 miliardë minuta të shikuara në tetë javë që kur u kthye në Netflix në fillim të kësaj vere.

Stranger Things ende mban rekordin për totalin më të lartë të shikueshmërisë në tetë javë – 35.5 miliardë minuta në 2022 për sezonin e katërt – por Suits ka qëndruar rreth 3 miliardë minuta për më shumë se çdo program që nga fillimi i regjistrimeve të transmetimit të Nielsen tre vjet më parë.

Drama ligjore fillimisht u shfaq premierë në USA Network midis 2011 dhe 2019 dhe u transmetua në Dave në MB.

Ai ndjek një avokat të quajtur Majk (i luajtur nga Patrick J Adams) i cili gjen një punë në një firmë prestigjioze ligjore në Nju Jork, pavarësisht se nuk ka ndjekur kurrë shkollën juridike. Markle gjithashtu luan një avokate (e quajtur Rachel Zane) e cila bie në dashuri me Majk. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm