Si reagoi Lady Gaga pas mos nominimit në çmimet e “Oscar 2022”?

By

Lady Gaga nuk po e lë që mospërfillja e saj për Oscar ta ndalojë që të urojë ekipin e saj “House of Gucci”, i cili mori një nominim të vetëm të martën, dhe të gjithë ata të nominuar nga Akademia.

Duke postuar në Instagram, këngëtarja e hitit “Born This Way” – e cila nuk arriti të nominohet për çmimin ‘Aktorja më e mirë’, ajo përshëndeti stilistin e saj të “House of Gucci”, Frederic Aspiras, i cili u nominua për grimin dhe stilimin më të mirë së bashku me artistët e grimit Göran Lundström dhe Anna Carin Lock.

Duke ndarë një foto të të dyve duke buzëqeshur, Gaga u shpreh: “Nuk mund të isha më e lumtur për një njeri që e quaj vëllai im, me të cilin kam punuar 15 vitet e fundit”.

Gaga gjithashtu thirri të nominuarit, duke shkruar: “Urime për gjithë punën tuaj të palodhur, përkushtimin, nominimin tuaj dhe magjinë tuaj – ju të gjithë meritoni njohje të madhe për atë që ishte një peizazh vërtet i bukur i shfaqjeve dhe arritjeve të vitit të kaluar”.

“Përkushtimi juaj gjatë Covid-it, zemrat tuaja të mëdha dhe aftësia juaj për të treguar histori të mahnitshme është një dhuratë për të gjithë botën gjatë asaj që për shumë është një kohë shumë e vështirë”, përfundoi Gaga. “Urime miqtë e mi. Bravo!”

Shumë njerëz të brendshëm të industrisë e konsideruan Gagën, si një model për aktoren më të mirë në ndarjen e çmimeve të Oscar-it të 94-të. Kjo do të ishte hera e dytë që ajo njihet në këtë kategori, pasi mori një Oscar për “A Star Is Born” në vitin 2019.

Gaga rrëmbeu disa nominime të rëndësishme pararendëse përpara shpalljes së nominimeve për Oscar, duke përfshirë ato nga BAFTA, SAG dhe Golden Globes për rolin e saj spektakolar si Patrizia Reggiani në “House of Gucci”.

Në vend të kësaj, Akademia nominoi Jessica Chastain (“The Eyes of Tammy Faye”), Olivia Colman (“The Lost Daughter”), Penélope Cruz (“Nënat Paralele”), Nicole Kidman (“Being the Ricardos”) dhe Kristen Stewart (” Spencer”).

Artikuj të ngjashëm