Si duhet veshur e kuqja tani?

By

Këto ditë, gjithçka lëviz shpejt. Jetëgjatësia e tendencave po shkurtohet gjithashtu. Nuk është ekzagjerim të thuhet se jetëgjatësia e tendencave të panumërta është vetëm disa javë. Sigurisht, ka disa tendenca që nuk janë të tilla.

Filloi me faqe luleshtrydhe, një trend grimi që bëri shumë bujë verën e kaluar. Më pas, të famshmit filluan të vishnin të kuqe në grup, dhe <Vogue Korea> gjithashtu zgjodhi të kuqe si ngjyrën kryesore për vjeshtën dhe dimrin vitin e kaluar. Edhe pse ka kaluar gjysmë viti, e kuqja është ende një ngjyrë trendi. Thjesht mënyra se si e tretim ka ndryshuar pak. Le të zbulojmë së bashku si ta shijojmë të kuqen këtë vit.

Bluzë e kuqe

Verën e kaluar, gjëja më e zakonshme për t’u parë ishte pamja e ndezur ‘e gjitha e kuqe’. Hailey Bieber dhe Dua Lipa shfaqën një pamje uniforme me këpucët dhe çantën në ngjyrë të kuqe. Këtë vit vishni një bluzë me ngjyrë të kuqe për të kompletuar pamjen tuaj. Jo vetëm që shkon mirë me xhins, por krijon sinergji edhe me pantallonat e zeza të rregullta. Mund ta provoni të tejdukshme për të përfituar nga shkëlqimi unik i së kuqes.

Bluzë e thurur e kuqe

Kombinimi më klasik, ‘maja e thurur e kuqe me xhins’ është e mrekullueshme, por përpiquni të jeni pak më me imagjinatë këtë vit. Ashtu si të provosh shtresimin që nuk dukej sikur do të shkonte mirë, ose të provosh një përzierje delikate. E ftuara në foto që mori pjesë në Javën e Modës S/S 2024 krijoi një humor femëror duke veshur një këmishë me detaje dantelle dhe një xhaketë me dekorime lulesh.

Aksesorë të kuq

Aksesorët janë gjithashtu një mënyrë e shkëlqyer për ta bërë këtë. Le të shohim së pari këpucët. Ashtu si pjesa e sipërme me ngjyrë të kuqe, tipari më i madh i tij është shkathtësia e madhe. Alexa Chung kombinoi këpucët e kuqe me xhins dhe një këmishë të bardhë për të krijuar një pamje të afërt me elegancën franceze.

Nëse keni një çantë të kuqe të ndezur, përdorni atë për t’i dhënë një prekje seksi pamjes tuaj minimaliste. Camille Charrière e kompletoi look-un e saj vetëm bardh e zi dhe mbante një çantë clutch të kuqe nga Gucci. Detaji i çarë në fund gjithashtu kontribuoi shumë në rritjen e humorit seksi.

Nuk mund të lihen anash edhe getat e kuqe, çmimi i aksioneve të të cilave po rritet dita-ditës. Nëse vishni të gjitha të zeza me geta të kuqe dhe këpucë si Elsa Hosk, mund të hidheni edhe në trendin e gruas së mafias.

Fund i kuq

Pantallonat e kuqe të ndezura ndjehen paksa të tepruara. Nëse jeni duke kërkuar për një alternativë më pak të rëndë, një fund i kuq është mënyra më e mirë. Mënyra më e rekomanduar është të krijoni një humor të ndritshëm duke i ekspozuar paksa këmbët me afrimin e pranverës. Si top, një ton i ngrohtë pastel si rozë apo e verdhë do të ishte e mirë.

Artikuj të ngjashëm