Shumë shpejtë fillon koncerti i parë i operës në Kosovë dhe këto janë detajet

By

Në Kosovë për herë të parë do të mbahet koncerti i parë i operës.

Festivali do të mbahet me 7 gusht në ora 20:30, në sheshin Skënderbeu në Prishtinë.

Me pjesmarrjen e sopranos kroate Lana Kos, baritonit italian Simone Plazzola, dhe dirigjentit italian Antonello Allemandi do të zhvillohet ky festival.

View this post on Instagram

A post shared by 𝐑𝐚𝐦𝐞 (@ramelahaj)

Nesër në ora 14:30 në ‘Hotel Opera’ në Prishtinë do të mbahet konferenca për media. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm