Shawn Mendes po kalon një kohë të vështirë pas ndarjes me Camila Cabello

By

Shawn Mendes ka folur për marrëdhënien e tij në mediat sociale, ndërsa falënderoi fansat për mbështetjen e këngës më të fundit, “It’ll Be Okay”.

“Unë thjesht doja të bëja një video të vogël dhe të falënderoja të gjithë ata që janë lidhur me këngën time të re” ndau Mendes.

“Unë jam duke kaluar paksa kohë të vështira me mediat sociale për momentin, por kam shumë njerëz që më dërgojnë video dhe më tregojnë se çfarë po ndodh”.

“Kur bëj muzikë, qëllimi përfundimtar është të jem ulur atje dhe të më zbulohet e vërteta ime,” vazhdoi ai. “Dhe shumë herë kur jam duke shkruar këngë, zakonisht e përdor muzikën si një platformë për të qenë në gjendje të arrij në një vend brenda vetes që nuk do të mund ta kaloja thjesht duke folur me njerëz ose duke menduar për të”.

“Unë thjesht doja të vija këtu dhe të tregoja dashurinë dhe vlerësimin tim”, përfundoi mesazhin e tij Mendes. “Unë ju shoh djema dhe shoh se sa shumë dashuri po i jepni kësaj kënge dhe po më jepni mua dhe kjo do të thotë botën për mua. Prandaj faleminderit, ju dua djema.”

Rrëfimi i Mendes vjen disa javë pasi ai dhe Camila Cabello zbuluan ndarjen e tyre.

“Hej djema, ne kemi vendosur t’i japim fund marrëdhënies sonë romantike, por dashuria jonë për një tjetër si njerëz është më e fortë se kurrë,” filloi deklarata e përbashkët nga dyshja. “Ne e filluam lidhjen tonë si miqtë më të mirë dhe do të vazhdojmë të jemi miqtë më të mirë. Ne e vlerësojmë shumë mbështetjen tuaj që nga fillimi dhe për të ecur përpara. Camila dhe Shawn,” përfunduan ata.

Artikuj të ngjashëm