Rita Ora pjesë e fushatës për raportimin e dhunës (VIDEO)

By

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora bashkë me nënën e saj Verën, i janë bashkuar fushatës institucioneve kosovare të drejtësisë për raportim të dhunës.

Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, përmes një video të cilën e ka publikuar në rrjetin social Facebook.

Kosova ditë më parë hapi fushatën globale “16 ditët e aktivizmit kundër dhunës në familje dhe dhunës në bazë gjinore”.

Artikuj të ngjashëm