Rita Ora kritikon rrjetet sociale si Instagram, TikTok dhe Twitter

By

Rita Ora është ankuar për humbjen e misterit rreth yjeve moderne falë mbulimit të mediave sociale – pavarësisht se e ndan rregullisht jetën e saj me 16 milionë ndjekësit e saj në Instagram.

Këngëtarja 32-vjeçare dhe personazhi televiziv fajëson gjithashtu platforma të tilla si Twitter, TikTok dhe Instagram për ndërhyrje në privatësinë e të famshmëve duke detajuar çdo aspekt të jetës së tyre.

Duke folur për The Telegraph, zonja Ora tha: “Mendoj se misteri është zhdukur. Ju nuk shihni grupe masive njerëzish që qajnë kur një person i famshëm futet në një makinë, si në ditët kur shihnit pamjet e The Beatles duke zbritur nga një aeroplan.

“Tani njerëzit mund të shohin atë që po bëni gjatë gjithë kohës. Ju keni Instagram, TikTok dhe varet nga ju se sa do të ndani, por nëse nuk jeni të lidhur, njerëzit thonë: “Kush mendoni se jeni?”

Ora është një nga personazhet më të njohur britanikë në Instagram dhe TikTok, ku ka pasur 24.3 milionë pëlqime pasi u bashkua pak më shumë se një vit më parë.

Ajo gjithashtu përdor rrjetet sociale për të promovuar muzikën e saj dhe ka postuar për albumin e saj të ri You & I, i cili do të dalë të premten. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm