Rina Lipa shkëlqen në pistën e Javës së Modës në Milano

By

Rina Lipa është rikthyer në pista. Motra e yllit të popit, Dua Lipa, doli në pistën e GCDS në Javën e Modës në Milano.

Rina eci në pistë me një fustan rrjetë të zi me detaje të gjata me xhufkë dhe një dekolte prej pëlhure me gërsheta. Veshja e saj u kombinua çizmet e saj të zeza me taka të larta deri në kofshë me majë të mprehta. Çizmet nuk do të dalin deri në pranverën e vitit 2023.

MILAN, ITALY - SEPTEMBER 22: A model walks the runway of the GCDS fashion show during Milan Fashion Week Womenswear Spring/Summer 2023 on September 22, 2022 in Milan, Italy. (Photo by Ferda Demir/Getty Images)

Kjo nuk është hera e parë e Rinës në rodeo GCDS. Ajo hapi shfaqjen e vjeshtës të markës 2021 në shkurt 2021. Pasi kishte krijuar një marrëdhënie me shtëpinë e modës dhe duke bërë tituj si modelja e hapjes, ajo u kthye në pistën e tyre këtë sezon për pranverën 2023.

Bashkëthemeluesi i GCDS, Giuliano Calza, ishte në një kërkim këtë sezon për të krijuar një koleksion që ishte një evolucion i linjës së vjeshtës 2022 të markës. Për këtë qëllim, frymëzimi i tij erdhi nga alienët dhe filmat vizatimorë. Ai gjithashtu donte të rriste punën e tij me rruaza, qëndisje dhe kristale, si dhe të vazhdonte të zgjerohej në territorin e veshjeve të mbrëmjes. GCDS është më i famshëm për xhupet e saj me logo, por Calza tani po përpiqet të zgjerojë markën përtej veshjeve të rrugës. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm