Brenda shtëpisë që Rihanna vuri në shitje  

By

Kanë kaluar pothuajse dy vjet që kur Rihanna dha saktësisht 10 milionë dollarë për një pronë të stilit Tudor në malet mbi Beverly Hills, e cila ndodh të jetë afër në një rezidencë tjetër që ajo zotëron. Tani superylli Barbadian tashmë po kërkon të shkarkojë vendin me një rritje prej gjysmë milioni dollarësh në çmim, duke kërkuar një pikë nën 10.5 milionë dollarë.

E ndërtuar në vitet 1930 – por e rinovuar në mënyrë thelbësore gjatë mandatit të këngëtarit – prona e mbyllur përfshin një shtëpi kryesore dhe një apartament të veçantë mysafirësh në majë të garazhit me dy makina, për një total prej katër dhoma gjumi dhe pesë banja në mbi 464 metra katrorë hapësirë jetese. .

Sa i përket shtëpisë kryesore, pikat kryesore të nivelit kryesor përfshijnë një kuzhinë gustator të zbukuruar me pajisje inox të nivelit të lartë, një ishull për të ngrënë dhe një qoshe mëngjesi shoqërues, së bashku me një dhomë familjare fqinje që shfaq dyert franceze që derdhen në oborrin e shtëpisë. Diku tjetër është një dhomë ndenjeje që pushon nën një tavan të harkuar të lartë, një dhomë ngrënieje zyrtare që hapet në një tarracë të mbuluar me afresk dhe një dhomë komode mediatike të ngrohur nga një oxhak.

Tre dhoma gjumi në katin e sipërm përfshijnë një vendstrehim të bollshëm master të pajisur me një oxhak, një zonë ndenjjeje, ballkon privat dhe një banjë luksoze me një vaskë të njomur me këmbë dhe dush mermeri. Në natyrë, terreni pothuajse gjysmë hektarësh vizatohet nga një pishinë e rrethuar nga një kabane e pajisur me një gropë zjarri, gjysmë fushë basketbolli, zona të shumta pushimi dhe argëtimi, dhe apartamentin e sipërpërmendur të miqve me dhomën e vet të gjumit, dhomën e ndenjes, aneksin e kuzhinës dhe zyrën. hapësirë.

Përveç pallateve të saj krah për krah në Beverly Hills, këngëtarja/sipërmarrësja miliardere zotëron gjithashtu disa prona të tjera luksoze, duke përfshirë një apartament nën çati në Century City që ajo mori së fundmi për 21 milionë dollarë.

Rihanna House Beverly Hills Post Office

Rihanna House Beverly Hills Post Office

Rihanna House Beverly Hills Post Office

Rihanna House Beverly Hills Post Office

Rihanna House Beverly Hills Post Office

Rihanna House Beverly Hills Post Office

Rihanna House Beverly Hills Post Office

Rihanna House Beverly Hills Post Office

Rihanna House Beverly Hills Post Office

 

Artikuj të ngjashëm