Rihanna bën histori me linjën e saj të re të modës

By

Këngëtarja 31 vjeçare ka lidhur partneritet me LVMH për të krijuar linjën e saj Fenty. Linja do të përfshijë këpucë dhe aksesorë dhe do të debutojë këtë pranverë. Duket se fituesja e nëntë “Grammy” është e ekzaltuar për partneritetin.

“Dizajnimi i kësaj linje me LVMH është moment jashtëzakonisht i veçantë për ne,” tha Rihanna. “Mr. Arnault më ka dhënë një mundësi unike të krijoj një shtëpi mode pa limite artistike në sektorin luksoz. Nuk mund të imagjinoj një partner më të mirë si nga ana kreative dhe nga ana profesionale, dhe jam gati që bota të shoh se çfarë kemi krijuar.” /prive.al

Artikuj të ngjashëm